Meklēt
 

LMT dibina Inteliģento transporta sistēmu asociācijas Latvijas organizāciju


 
LMT PRESES SEKRETĀRE
Elīna Lidere
29248420
17
DEC
2018

Lai nodrošinātu Latvijas līdzdalību starptautiskajā savienoto auto tehnoloģiju ekosistēmā, vienlaikus veicinot valsts konkurētspēju un tehnoloģisko sasniedzamību starptautiskā mērogā, LMT sadarbībā ar partneriem dibina Starptautiskās Inteliģento transporta sistēmu asociācijas (ITS asociācija) Latvijas organizāciju. Latvijas ITS Asociācija darbosies kā industrijas sekcija pie Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas nozares asociācijas.

Attīstoties 4G un 5G, strauja izaugsme notiek arī inteliģento transporta tehnoloģiju jomā. Savienotie auto, digitālie ceļi, tālākā nākotnē arī bezpilota auto nodrošinās ilgtspējīgus, drošus, videi draudzīgus mobilitātes risinājumus datu, lietu un cilvēku pārvietošanai. Atbilstoša tiesiskā regulējuma un savienotā transporta risinājumu tehnoloģiju vides izveidei ir nepieciešama starptautiska mēroga ekosistēma, kurā sadarbotos telekomunikāciju operatori, datu platformu nodrošinātāji, auto un sensoru ražotāji, programmatūras izstrādātāji, ceļu infrastruktūras attīstītāji, kā arī publiskā sektora pārstāvji. Eiropas mērogā sadarbību šajā jomā koordinē 27 ITS asociācijas, Latvija ir viena no retajām valstīm, kurā tāda līdz šim vēl nebija izveidota.

 

“LMT no mobilā operatora kļūst par mobilitātes operatoru. Mēs šobrīd veidojam partneru ekosistēmu inteliģento transporta sistēmu risinājumu attīstīšanai, jo Latvijai šajā jomā ir liels inovāciju potenciāls. Latvijas ITS asociācija kļūs par vienotu piekļuves punktu lokāliem un Eiropas mēroga mobilitātes projektiem, pieredzes apmaiņai un partnerībām,” skaidro Juris Binde, LMT prezidents.

Triju Baltijas valstu ministri jau šī gada septembrī parakstīja vienošanos par Baltijas Digitālā ceļa izveidi no Tallinas līdz Viļņai. Savukārt šī gada vasarā LMT iestājās starptautiskajā 5G Automotive Association (5G AA), jo 5G balstītas savienoto auto tehnoloģiju inovācijas ir viena no uzņēmuma darbības prioritātēm.

LIKTA valde ideju ir atbalstījusi, un tagad notiek darbs pie ITS asociācijas izveides, tajā iesaistīties piekrituši jau 8 partneri. Pievienoties aicināta ikviena ar nozari saistīta organizācija, kas darbojas publiskajā, privātajā vai nevalstiskajā sektorā.  

“Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas ieņem arvien svarīgāku lomu ikvienā nozarē – mobilitātes, finanšu, medicīnas un citās. Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka LIKTA ietvaros veidojas specializētas vertikāles, kas fokusējas uz tehnoloģijām konkrētā nozarē. ITS asociācija ir pirmais solis šajā virzienā,” ir pārliecināta Signe Bāliņa, LIKTA prezidente.

Atbalstu asociācijas izveidei jau ir pauduši tādi partneri kā Satiksmes ministrija, Latvijas Universitāte, Rīgas Tehniskā universitāte, Elektronikas un datorzinātņu institūts, VAS Elektroniskie sakari, Microsoft, Accenture, dots. un Apply IT.

PAR LMT

LMT ir pieslēgumu skaita, apgrozījuma un tīkla pārklājuma ziņā lielākais mobilo sakaru operators Latvijā ar plašāko klientu apkalpošanas tīklu. Kā inovāciju līderis tirgū, LMT jau šobrīd klientiem piedāvā pilna spektra, augstas kvalitātes telekomunikāciju pakalpojumus - balss sakarus, ātrgaitas mobilo internetu bez apjoma ierobežojumiem, kā arī mobilo televīziju LMT Straume un LMT Mājas viedtelevīziju.

MEDIJU TELPA
LMT PRESES SEKRETĀRE
Elīna Lidere
29248420
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!