LMT internets


Kā sākt lietot LMT mobilo internetu telefonā?
Sākt lietot LMT mobilo internetu telefonā var pavisam vienkārši – Tev nepieciešams tikai telefons, kas atbalsta mobilo internetu, un LMT pakalpojums Internets telefonā. Ja vēlies noskaidrot, vai Tavs telefons atbalsta mobilo internetu, ieskaties tālruņa lietošanas pamācībā, savukārt to, vai ir pieslēgts Internets telefonā, visērtāk noskaidrot Mans LMT.

Lūdzu, ievēro!

Lai varētu sērfot internetā, telefonā jābūt uzstādītiem LMT mobilā interneta parametriem. Vairumam telefonu LMT mobilā interneta parametru uzstādīšana jeb konfigurēšana nav nepieciešama – tā tiek veikta jau rūpnīcā vai notiek automātiski brīdī, kad telefonā ievieto LMT SIM karti. Taču ir arī vecāki telefonu modeļi, kuriem parametru uzstādīšana jāveic patstāvīgi.
Kā telefonā uzstādīt LMT mobilā interneta un MMS parametrus?

Lai uzstādītu LMT mobilā interneta parametrus savā telefonā, sūti īsziņu PG uz numuru 1688. Atbildes īsziņā saņemsi interneta parametrus – saglabā tos!

Lai uzstādītu LMT MMS parametrus savā telefonā, sūti īsziņu MMSP uz numuru 1688. Atbildes īsziņā saņemsi MMS parametrus – saglabā tos!

Ja atbildes īsziņā saņem informāciju, ka tālrunis nenodrošina parametru saņemšanu īsziņas formā, tad MMS parametru uzstādīšana būs jāveic patstāvīgi.

Lūdzu, atceries!
Parametri ir jāuzstāda tikai vienu reizi – turpmāk telefons tos „atcerēsies”.

Kādi ir LMT mobilā interneta un MMS parametri?
Šeit ir norādīti LMT mobilā interneta un MMS parametri, kas jāuzstāda telefonā. Parasti parametrus var ievadīt telefona uzstādījumu izvēlnē. Lai parametru uzstādīšana noritētu veiksmīgi, iesakām apskatīt telefona lietošanas pamācību.
LMT mobilā interneta parametri

Interneta pieejas punkts (APN)
internet.lmt.lv
Lietotāja vārds (Username)
/tukšs/
Parole (Password)
/tukšs/

MMS parametri

Interneta pieejas punkts (APN)internet.lmt.lv
Lietotāja vārds (Username)/tukšs/
Parole (Password)/tukšs/
MMSC
http://mmsc.lmt.lv/mmsc
MMS Proxy (Apple tālruņiem)
mmscp.lmt.lv:8081
MMS Proxy212.93.97.201
MMS Port
8080
MCC
247
MNC
01
Citu parametru vērtības jāatstāj pēc noklusējuma.
Kā lejupielādēt lietotni?
1. Ieej lietotņu veikalā, kas atbilst Tava telefona operētājsistēmai.
 • App Store, ja lieto iPhone.
 • Android Market, ja Tavs telefons atbalsta Android operētājsistēmu.
 • Windows Phone Marketplace, ja Tavs telefons atbalsta Windows Phone operētājsistēmu.
2. Meklē lietotni pēc nosaukuma vai atslēgas vārda.
3. Kad esi lietotni atradis, lejupielādē to!

Lietotņu veikalos pieejamas gan bezmaksas, gan maksas lietotnes. Maksas lietotnes cena ir norādīta pie lietotnes informācijas.
Kādu interneta apjomu patērē lietotņu lejupielādēšana?

Tas ir atkarīgs no lietotnes sarežģītības, funkcionalitātes, iestrādāto attēlu izšķirtspējas un citiem faktoriem. App Store un Android Market lietotņu veikalos lietotnes izmērs ir norādīts informācijā. Pirms lietotnes lejupielādes, lūdzu, pārliecinies, kāds interneta apjoms tiks izlietots.

Ar ko atšķiras interneta lapas un mobilās lapas?
Mobilās lapas ir interneta lapas, kas īpaši pielāgotas lietošanai mobilajā telefonā. Tās ir ērti pārskatāmas ekrānā un satur visu nepieciešamo informāciju. Ar internetu telefonā vari atvērt jebkuru mobilo lapu, un tās nav atsevišķi jāielādē – pietiek tikai zināt adresi. Mobilās lapas patērē ievērojami mazāku interneta apjomu, nekā parasto interneta lapu atvēršana telefonā.
Kas ir Wi-Fi un kā to lietot?

Wi-Fi ir tehnoloģija, kas nodrošina internetu bez vadiem ierobežotā teritorijā, piemēram, dzīvoklī, birojā, kafejnīcā u.tml. Parasti bezvadu internetu šajā nelielajā laukā nodrošina Wi-Fi rūteris. Wi-Fi rūteris ir iekārta, kas pārveido vadu internetu bezvadu interneta tīklā.

Parasti visi mūsdienu viedtālruņi, datori un planšetdatori atbalsta Wi-Fi tehnoloģiju, kas nozīmē to, ka ar šīm iekārtām var pieslēgties Wi-Fi rūterim un izmantot bezvadu interneta tīklu. Lai pieslēgtos Wi-Fi tīklam, viedtālruņa, datora vai planšetdatora tīkla izvēlnē jāizvēlas vēlamā Wi-Fi tīkla nosaukums un, ja nepieciešams, jāievada parole.

Taču visērtāk bezvadu internetu savā viedtālrunī, datorā vai planšetdatorā var izmantot ar LMT mobilo internetu. Tas ir pieejams visā Latvijā LMT pārklājuma zonā, nevis ierobežotā teritorijā kā Wi-Fi. Turklāt nav jādomā par to, kā atrast tuvāko pieejamo Wi-Fi tīklu un kāda ir parole.

Ar ko atšķiras video straumēšana un video lejupielāde?
Video lejupielāde nozīmē, ka video fails tiek lejupielādēts un saglabāts mobilā telefona vai datora atmiņā. Pateicoties iekārtā iebūvētajam video atskaņotājam, pēc lejupielādes video vari atskaņot neskaitāmas reizes. Savukārt video straumēšana ir video skatīšanās internetā bez video faila saglabāšanas telefonā.

Kā rīkoties, lai varētu lietot e-pastu telefonā?

Lai varētu sūtīt un saņemt e-pastus telefonā, pārliecinies, vai Tev ir pieslēgts internets telefonā. Parasti visos telefonos, kas atbalsta interneta pieslēgumu, darbosies arī e-pasta serviss.

Lai piekļūtu e-pastam, Tu vari rīkoties divējādi.
1. Izmanto telefonā iebūvēto e-pasta aplikāciju. Lai uzsāktu e-pasta lietošanu, vispirms jāveic e-pasta uzstādīšana telefonā. Ja lieto kādu no populārākajiem e-pasta servisiem (piem., Gmail, Yahoo u.c.), vajadzēs vien ievadīt savu e-pasta adresi un paroli. Mazāk populāru servisu gadījumā būs jāievada arī citi e-pasta servisa parametri, piemēram, servera adrese. Šos parametrus, lūdzu, meklē attiecīgā e-pasta servisa mājas lapā.
2. Aplūko savu e-pastu servisa sniedzēja mājas lapā – ieej interneta pārlūkā, ieraksti e-pasta servisa interneta adresi (piem., gmail.com vai inbox.lv u.c.) un ievadi savu e-pasta lietotājvārdu un paroli.

Kas veido patērēto interneta apjomu?

Interneta apjomu veido ikviena aktivitāte, ko Tu veic internetā, – interneta un mobilo lapu aplūkošana, e-pasta saņemšana un sūtīšana, e-pasta pielikumu un citu failu lejupielāde, interneta radio un TV straumēšana, YouTube klipu skatīšanās, tālruņa programmatūras atjauninājumu, spēļu un aplikāciju lejupielāde u.c.

Kā aprēķināt patērēto interneta apjomu?
Lai palīdzētu novērtēt patērēto interneta apjomu, esam sagatavojuši "špikeri".
 • Google Maps navigācija – ~2 MB/h (atkarīgs no atrašanās vietas apdzīvotības blīvuma u.c. faktoriem)
 • WhatsApp saziņa, aptuveni 200 teksta ziņu – 1 MB
 • E-pasts, kas satur tikai tekstu, t.i., bez pielikumiem, – 0,01 līdz 0,1 MB
 • A4 izmēra teksta dokumenta atvēršana (lejupielāde) – 0,2 MB
 • Interneta ziņu portāla atvēršana – 2,5 MB
 • Augstas izšķirtspējas fotogrāfijas lejupielāde – 2 līdz 4 MB
 • Mūzikas faila lejupielāde – 5 MB
 • YouTube videoklipa skatīšanās – vidēji 5 MB minūtē, taču interneta apjoms ir atkarīgs no video izšķirtspējas – jo tā augstāka, jo patērētais interneta apjoms būs lielāks
 • Interneta radio atskaņošana – 1 MB minūtē
Cik MB patērē e-pasta lietošana?

Ja e-pasts satur tikai tekstu, tad izmantotais interneta apjoms būs neliels – līdz 0,1 MB. Patērētais interneta apjoms pieaugs, ja atvērsi un sūtīsi e-pastus ar pielikumiem – attēliem, dokumentiem u.c.

Cik lielu interneta apjomu patērē Mobilās TV skatīšanās?
Tas ir atkarīgs no tā, cik ilgi esi nolēmis skatīties un kādu telefonu izmanto. Šī tabula palīdzēs ieviest lielāku skaidrību!

Telefona veids un ekrāna izšķirtspēja Patērētais interneta apjoms
Planšetes un telefoni ar izšķirtspēju, kas lielāka par 320x240 pikseļiem (iPhone, Samsung Galaxy S2 u.c.) ~ 3,9 MB/min.
Telefoni ar vidēju ekrāna izšķirtspēju – 320x240 pikseļi ~ 3,3 MB/min.
Telefoni ar ekrāna izšķirtspēju no 176x144 līdz 320x240 pikseļiem ~ 1,7 MB/min.
Kā mēra interneta apjomu?
Interneta apjoms tiek aprēķināts šādās mērvienībās:
 • 1 B (baits) = 8 biti
 • 1 KB (kilobaits)= 1024 B
 • 1 MB (megabaits) = 1024 KB = 1048576 B
 • 1 GB (gigabaits) = 1024 MB = 1048576 KB = 1073741824 B
Atceries, ka interneta ātrums tiek aprēķināts bitos, bet apjoms – baitos.
Kādas ir interneta iespējas telefonā?
Internets telefonā padara Tavu dzīvi ērtāku – tagad Tu vari jebkurā vietā un laikā paveikt ne tikai to, ko agrāk, sēžot pie datora, bet daudz vairāk! Te minētas tikai dažas no populārākajām iespējām, ko vari baudīt, ja vien Tev ir internets telefonā. 

 •  Sekot līdzi aktualitātēm ziņu portālos (Delfi, Apollo, TVNET u.c.) vai laikrakstos (Diena, Ir u.c.).
 •  Aplūkot, ievietot un komentēt attēlus fotogalerijās.
 •  Iepirkties sludinājumu portālos (ss.lv u.c.) vai kolektīvās iepirkšanās vietnēs (perkamkopa.lv u.c.).
 •  Izklaidēties ar iKino, YouTube, spēlēm, interneta radio un Mobilo TV.
 •  Socializēties Twitter, Facebook, Draugiem u.c.
 •  Būt lietas kursā par laika apstākļiem ar Windguru, AccuWeather u.c.
 •  Orientēties satiksmē ar Waze, TransRiga, BalticTaxi.
 •  Saņemt un sūtīt e-pastus (Gmail, Inbox u.c.).
 •  Piekļūt savai internetbankai (Swedbank, SEB, Nordea, Luminor).
 •  Ceļot ar BalticMaps, LatviaTravel, Booking, SkyScanner, LonelyPlanet, Tilde, Google Translate u.c.
 •  Norēķināties par dažādiem pakalpojumiem, piemēram, auto stāvvietu (Mobilly).

  Un tas ne tuvu vēl nav viss! Izmanto arī citus lietderīgus un asprātīgus palīgrīkus, kas atvieglos Tavu ikdienu, piemēram, QR kodu lasītāju, gaismiņu, kukaiņu atbaidītāju un daudzus citus!

Kas ir IPv4 un IPv6?
Interneta Protokola versija – tas ir tehnoloģiskais risinājums, kā operators nodrošina klientiem piekļuvi interneta resursiem.

IPv6 ir jaunākā un modernākā interneta protokola versija, kas pavērs jaunas iespējas tuvākajā nākotnē saistībā ar 5G. Galvenais jaunā interneta protokola ieguvums ir lielais pieejamais unikālo adrešu skaits, kā arī dažādi drošības un ātrdarbības faktori.

Tā kā šobrīd visas mājaslapu adreses vēl neatbalsta IPv6, LMT tīklā nodrošinām abu protokolu darbību.

SVARĪGI
 • Ja Tev ir Apple iekārta, pārslēgšanās starp protokolu versijām notiks automātiski, savukārt Android iekārtās ir jāveic iestatījumu maiņa.
 • Ja Tev ir Android iekārta un iestatījumos izvēlēts IPv6, tad ārvalstu operatoru tīklos, kas neatbalsta šo protokolu, var nedarboties internets. Šādā gadījumā veic iestatījumu maiņu, izvēloties IPv4/IPv6.
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!