Meklēt
 

Latvijā palaists pirmais 5G internets LMT tīklā un iedarbināts pirmais 5G rūteris


19
JŪL
2019

Latvijas Valsts prezidents Egils Levits un Latvijas Mobilā telefona (LMT) prezidents Juris Binde šodien deva startu 5G tīkla darbībai Latvijā, tādējādi Latvijai kļūstot par vienu no pirmajām valstīm Eiropā un pasaulē, kurā ieviests 5G tīkls. Prezentējot rūtera prototipu, MikroTik un LMT arī paziņoja par sadarbību 5G interneta rūteru ražošanai Latvijā.

Latvijā pirmais 5G internets šodien tika palaists Liepājā, kur LMT demonstrēja 5G tīklu darbībā. Latvijā 5G iekārtas tirdzniecībā šobrīd vēl nav pieejamas, taču LMT jau strādā, lai 5G tīklā sagatavotu pirmos 5G telefonus, rūterus un – jo īpaši –  attīstītu inovatīvus 5G risinājumus, kas izstrādāti sadarbībā ar dažādu nozaru uzņēmumiem, universitātēm, valsts iestādēm un pašvaldībām. Ceļi bez sastrēgumiem un satiksmes negadījumiem, kvalitatīva medicīniskā palīdzība neatkarīgi no atrašanās vietās, dronu izmantošana ugunsgrēku dzēšanai – tie ir vien daži no risinājumiem, ko nākotnē risinās 5G.

“Atklājot 5G, vēlu veiksmi LMT un citiem tehnoloģiju uzņēmumiem, lai 2020. gados Latvija būtu augsti attīstīta gudro tehnoloģiju valsts, kas kalpo cilvēkam, neapdraud sabiedrības veselību un palīdz vairot iedzīvotāju labklājību,” uzsākot 5G darbību Latvijā, teica Valsts prezidents Egils Levits.

“Ar 2G un 3G tīklu Latvijas iedzīvotāji izcēlušies kā aktīvākie runātāji Eiropā, ar 4G esam starp pirmajiem pasaulē pēc mobilā interneta patēriņa. Tā ir laba augsne, lai Latvija izvirzītos līderos arī ar 5G, kas kalpos par pamatu digitālajai transformācijai visās nozarēs. 5G ne tikai spēj nodrošināt optikas interneta pieslēgumam līdzvērtīgu bezvadu interneta pieredzi, bet arī sniedz iespēju attīstīt dažādus lietu interneta, dronu un mākslīgā intelekta risinājumus, kas radīs jaunas iespējas ikviena cilvēka ikdienā. LMT ir starp pirmajiem pasaulē, kas ievieš 5G tīklu, tādējādi radot vidi inovatīvu un eksportspējīgu produktu attīstībai, kas globālajā tirgū ļaus konkurēt vēl aktīvāk,” skaidro LMT prezidents Juris Binde.

5G ir šobrīd jaunākā mobilo sakaru paaudze, kas nodrošinās optikas interneta pieslēgumiem līdzvērtīgu bezvadu interneta pieredzi. 5G paredz ne tikai desmitreiz ātrāku mobilo internetu, tas spēs arī apkalpot strauji augošo lietu interneta pieslēgumu skaitu, nodrošinot iespēju vienā vietā vienlaicīgi darboties līdz pat simts reižu vairāk pieslēgumiem nekā iepriekšējās mobilo sakaru paaudzes. Izstrādājot 5G tehnoloģiju, tiek uzlabota arī datu pārraides savienojuma stabilitāte un drošība, lai mobilo internetu varētu plašāk izmantot tajās nozarēs, kur pakalpojuma nepārtrauktai darbībai ir izšķiroša nozīme. Tāpat 5G tīklā tiek būtiski uzlabots reakcijas laiks, lai nodrošinātu tādus risinājumus kā bezpilota auto, attālināta dronu vadība un, iespējams, arī attālināta medicīnisko operāciju veikšana.

Darbu pie 5G interneta attīstības Latvijā LMT aizsāka jau 2017. gadā, kad LMT vienojās ar Nokia un Rīgas Tehnisko universitāti par sadarbību 5G tehnoloģijas testos. Pirmajos mobilā interneta veiktspējas testos togad tika sasniegts 930 Mbps ātrums. Tāpat šajā laikā LMT sadarbībā ar pasaulē pazīstamo bezvadu iekārtu un rūteru ražošanas uzņēmumu no Latvijas MikroTik uzsāka 5G tehnoloģijām pielāgotu iekārtu izstrādi, izveidojot pirmo bezvadu datu pārraides radiotīkla savienojumu ar ātrumu 10 gigabiti sekundē (Gbps). Tas ir desmit reižu vairāk nekā bija iespējams radiotīklā. Savukārt 2018. gada septembrī starptautiskā foruma 5G Techritory laikā LMT kā viens no pirmajiem pasaulē demonstrēja testa 5G tīklu, sasniedzot datu pārraides ātrumu 1,4 Gbps un reakcijas laiku –  tikai 4 ms. Šodien palaistais 5G interneta tīkls ir jauns atskaites punkts jau reālai 5G darbībai Latvijā.MEDIJU TELPA
* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!