Meklēt
 
 

LMT turpina attīstību un iesaistās cīņā ar Covid-19

2020. gada 22. aprīlī

2020. gada 1. ceturksnī LMT turpināja attīstīt mūsdienīgus datu tehnoloģiju un satura pakalpojumus iedzīvotājiem un uzņēmumiem, bet jau no marta vidus liela vērība tika pievērsta ārkārtas situācijas mazināšanai gan valstiskā līmenī, gan arī spriedzes mazināšanai  katram klientam.

“Covid-19 pandēmiju varēs uzveikt tikai kopīgiem spēkiem, tāpēc jau kopš marta lielu LMT jaudu un uzmanību koncentrējam virzienos, kur varam sniegt savu ieguldījumu pandēmijas ierobežošanā un tās radīto seku mazināšanā. LMT pamatuzdevums ir nodrošināt mobilo pakalpojumu nepārtrauktu un stabilu darbību būtiski augstākas lietošanas intensitātes apstākļos. Papildus tam nodrošinām nepieciešamo atbalstu – gan konsultatīvo, gan praktisko – mūsu pakalpojumu izmantošanai, tostarp, mediķiem, kuri atrodas cīņas ar vīrusu priekšējās līnijās. Iesaistāmies arī nacionāla un starptautiska mēroga iniciatīvās, lai, izmantojot tehnoloģiju inovācijas, ierobežotu pandēmijas izplatību un mazinātu tās sekas,” ārkārtas situācijas laika prioritātes raksturo LMT prezidents Juris Binde.

Atsaucoties Izglītības un zinātnes ministrijas aicinājumam, LMT nodrošinājis 2266 viedierīces un bezmaksas internetu attālinātām mācībām bērniem visā Latvijā. Attālinātajām mācībām izveidotais TV kanāls "Tava klase" pieejams LMT Viedtelevīzijā, kā arī ikvienam – arī citu operatoru klientiem – lietotnē LMT Straume un internetā straume.lmt.lv. 

Iesaistoties medicīnas sistēmas digitalizācijā, LMT  nodrošinājis Latvijas lielākajām slimnīcām un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam vairāk nekā 1000 iekārtu, pieslēgumu un risinājumu attālināta darba veikšanai. Slimnīcās pieejamo tehnoloģiju klāsta paplašināšana ļauj gan klātienē, gan attālināti nodrošināt kvalitatīvus medicīnas pakalpojumus iedzīvotājiem un atvieglo mediķu darbu ārkārtas situācijā.

LMT un Latvijas Universitātes pētnieki, izmantojot mobilā tīkla notikumu statistiku, analizējuši iedzīvotāju uzvedību ārkārtas situācijas laikā. Šādi dati var nodrošināt lēmumpieņēmējus ar reāllaika informāciju par cilvēku lielākajām pulcēšanās vietām un uzvedības maiņu, kas ļauj tiem pieņemt uz korektiem datiem balstītus lēmumus. LMT kopā ar partneriem strādā arī pie citām iniciatīvām tehnoloģiju izmantošanai cīņā ar Covid-19, iesaistoties Latvijas un starptautiskajos hakatonos, kā arī iniciatīvas grupā ar mērķi ieviest Bluetooth lietotnē balstītu PEPP-PT tehnoloģiju iespējamo infekcijas pārneses avotu noteikšanai Latvijā.

LMT apgrozījums gada 1. ceturksnī sasniedza 56,3 miljonus eiro, kas ir par 7,1 % vairāk nekā 2019. gada attiecīgajā periodā. LMT rentabilitāte jeb EBITDA* 2020. gada 1. ceturksnī bija 19 miljoni eiro, bet klientu pieslēgumu skaits sasniedza 1,3 miljonus.

* EBITDA – peļņa pirms procentu, nodokļu, nolietojuma un amortizācijas atskaitījumiem.

* Sūti komandu, ja vēlies abonēt pakalpojumu par norādīto maksu jau tagad. Informācija par patērētāju atteikuma tiesībām. Vienreizēja pirkuma gadījumā pakalpojuma izpilde notiek uzreiz, nepiemērojot atteikuma tiesības.
Aizvērt

Lūdzu, atjaunini pārlūkprogrammu uz FireFox, Chrome, Safari vai Internet Explorer 9. Paldies!